FORM BROWN 80

NAPĘDZANA HYDRAULICZNIE MASZYNA DO FORMOWANIA KOŃCÓWEK RUR NA ZIMNO

 

Zastosowanie: zwiększanie nominalnej średnicy rury, fazowanie, dłutowanie, kielichowanie (rozszerzanie u wylotu). Przy projektowaniu urządzenia zwrócono szczególną uwagę na konstrukcję maszyny. Jest wytrzymała, wolna od wibracji, zainstalowano precyzyjne narzędzia o dużej żywotności, co bardzo korzystnie wpływa na jakość produktu. Wszystkie narzędzia w maszynie można wymieniać – można również stosować zamienniki innych producentów. Dzięki hydraulicznemu systemowi podnoszenia narzędzi ich wymiana jest szybka i łatwa.

Zespół hydrauliczny umiejscowiony jest wewnątrz korpusu maszyny. Cylindry hydrauliczne sterujące pracą narzędzi są umiejscowione w górnej części korpusu. Narzędzia mogą pracować osobno lub jednocześnie.

Maszyna jest wyposażona w wymiennik ciepła powietrze/olej, który pozwala na pracę przy wysokich temperaturach zewnętrznych oraz podczas pracy z dużym obciążeniem. Dzięki niewielkim rozmiarom urządzenia i zainstalowanym kółkom, FORM BROWN może zostać z łatwością włączony do linii produkcyjnej, w której zrobotyzowane podajniki ładują i odbierają rury z giętarek. Maszyna nie wymaga stosowania imadła trzymającego, a brak kształtowych zacisków znacznie ułatwia wykorzystanie jej do pracy z już wygiętymi rurami. Średni czas cyklu pracy (może się wahać w zależności od rodzaju obróbki) wynosi ok. 1,5 sekundy.

Zobacz również:
 
 
 
 
   
P.H.U "HAAD" exp.imp
Porada Adam
80-298 Gdańsk
ul. Geodetów 2
tel (58) 309-96-37
tel (58) 770-19-70
e-mail: haad@haad.pl
 
Projekt i realizacja: SWgroup CMS