ERA NOTCH EN180 - 1V
Szlifierka taśmowa do rur, profili.
Szlifierka jest standardowo wyposażona w odciąg pyłów 1000 m3/h. W wyposażeniu standardowym znajdują się również wałek szlifierski fi 42 mm.

Szlifierka przeznaczona jest do szybkiej i precyzyjnej obróbki rur wykonanych ze stali zwykłych i stopowych, miedzi, mosiądzów, aluminium itp. Idealna do średnio i małoseryjnej produkcji. Znacząco redukuje czas potrzeby do precyzyjnego wykonania i dopasowania prostopadłego i kątowego połączenia rury z rurą. Bezpieczna o niskich kosztach metoda zastępująca piłowanie, frezowanie, cięcie palnikiem, wykrawanie oraz szlifowanie tarczą ścierną. Jedno urządzenie prawie całkowicie pokrywa zakres prac w zakresie od średnicy 20mm do średnicy 114 mm. Obrabia rurę w lewo i prawo w zakresie do 60 stopni.

Imadło nastawne również na wysokość pozwala na obróbkę rury z przesunięciem osi. Obróbka rury następuje za pomocą ruchu dźwigni powodującej jednocześnie dwa ruchy poprzeczny - wzdłuż całej szerokości taśmy oraz pionowy wgłębny docisk materiału do taśmy. To rozwiązanie przynosi wiele korzyści z których pierwsza to doskonałe rozpraszanie ciepła na całej długości i szerokości taśmy ściernej. Skutkuje to równomiernym zużywaniem się taśmy, mniejszym nagrzewaniem się rury, mniejszymi odkształceniami cieplnymi oraz mniejszymi rysami na powiechrzni szlifowanej.Lepsze odprowadzanie ciepła to również eliminacja zadziorów a więc mniej obróbek końcowych rury. To również mniejszę wypalanie się trujących składników występujących zwłaszcza w stalach stopowych.

Wysoko wydajny układ odsysania (1000m3/godz.) dostarczany jest standardowo wraz z urządzeniem. Zapewnia on odsysanie oparów opiłków i zanieczyszczeń dzięki temu praca jest mniej szkodliwa dla zdrowia i czystsza. Po zdjęciu zespołu imadła maszyna może być używana jako konwencjonalna szlifierka z rolką ścierną 114mm. Otwierana klapa w górnej części maszyny umożliwia szlifowanie płaskich powiechrzni.

Standardowe wyposażenie:
- rolka ścierna fi 42 mm
- taśma ścierna 2000 x 150 mm
- instrukcja obsługi w j. polskim
Zobacz również:
 
 
 
 
   
P.H.U "HAAD" exp.imp
Porada Adam
80-298 Gdańsk
ul. Geodetów 2
tel (58) 309-96-37
tel (58) 770-19-70
e-mail: haad@haad.pl
 
Projekt i realizacja: SWgroup CMS