MG 030 Giętarka trzpieniowa
Giętarka trzpieniowa do rur i profili.
Technologia gięcia za pomocą owijania rury na obracającym się narowkowanym wzorniku z wypełnieniem wnętrza rury za pomocą trzpienia giętkiego lub sztywnego.

Przeznaczenie urządzenia:
do gięcia rur okrągłych, kwadratowych, prostokątnych i owalnych. Stosowane do gięcia stali zwykłej i specjalnej, nierdzewnej, aluminium, mosiądzu i miedzi.

Opis urządzenia:
Główny zespół napędowy - silnik elektryczny za pomocą przekładni zębatych napędza główny wał napędowy. Silnik wyposażony jest w hamulec w celu uzyskiwania jak największej dokładności gięcia.
Zespół hydrauliczny - służy do wkładania i wyciągania trzpienia, dosuwania formy ślizgowej, dosuwania i zakleszczania szczęki zabieraka. Zespół ten zasilany jest osobnym silnikiem wraz z pompą hydrauliczną.
Układ programowania - służy do ustawiania kąta gięcia i sprężystości z dokładnością do 1°, w zakresie od 0° do 180°. Pamięć obejmuje 30 programów po 9 gięć. System ma funkcję ustawiania prędkości, sprawdzania poprawności pracy i wykrywania awarii. Programowane jest cofanie trzpienia przed końcem gięcia, w celu uniknięcia garbu na końcu gięcia.
Układ ustalania pozycji rury i zmiany płaszczyzny gięcia - składa się z prowadnicy i zamocowanego suwliwie na niej uchwytu pneumatycznego. Uchwyt wymaga zewnętrznego zasilania sprężonym powietrzem o ciśnieniu 6 atm. Ręczne przemieszczanie rury między gięciami oraz zmiana płaszczyzny gięcia oparte są o zderzaki zamocowywane na prowadnicy. Pozycje rury i kąty płaszczyzny gięcia widoczne są na czytelnym wyświetlaczu.
Automatyczny cykl gięcia - naciśnięcie pedału gięcia powoduje uchwyt rury, dociśnięcie formy ślizgowej, wejście trzpienia do przestrzeni roboczej, obrót wzornika, wycofanie trzpienia, zwolnienie szczęk i wycofanie wzornika.

Dodatkowe możliwości:
giętarka dostosowana jest do gięcia bez trzpienia na oprzyrządowaniu beztrzpieniowym.

Dane techniczne:
Zasilanie: 3 x 400V
Zakres średnic giętych rur w zależności od materiału wynosi: od ? 10 do ? 60x4mm dla stali zwykłych oraz ? 50x2mm dla nierdzewnych.
Grubość ścianki standardowo: od 1mm do 3,0mm
Min. promień gięcia: od 1,3 x średnica do 2,5 x średnica (zależny od materiału, grubości ścianki i średnicy zewnętrznej rury)
Max. promień gięcia: 200mm
Max. kąt gięcia. 180°
Min. standardowa odległość między gięciami: 120mm (inne odległości na zapytanie)
Wydajność: ok. 300 ÷ 600 gięć na zmianę
Wymiary:
długość: ok. 3850mm
szerokość: ok. 800mm
wysokość: ok. 1100mm
Waga: ok. 450kg
Dł. robocza:w zależności od modelu 3 m, 4 mb lub 6mb

Dostępne modele z trzpieniem o długości 1,5 mb, 3mb i 6 mb , również jako opcja zasilanie 230 V.

Zobacz również:
 
 
 
 
   
P.H.U "HAAD" exp.imp
Porada Adam
80-298 Gdańsk
ul. Geodetów 2
tel (58) 309-96-37
tel (58) 770-19-70
e-mail: haad@haad.pl
 
Projekt i realizacja: SWgroup CMS